• Váš košík je prázdny

Volám sa Eliška Jedináková, vyštudovala som Hotelovú akadémiu a pár rokov som pracovala v gastre, ako recepčná, ale aj na rôznych eventoch, akciách či koncertoch ako hosteska. Vždy som však mala záľubu v kreslení, maľbe, dizajne a kreatívnom tvorení. Život ma preniesol o pár miest ďalej od môjho rodného a tu sa to zlomilo. Po toľkom trávení času na internete a hľadaním, čo by ma zaujalo som to objavila. Ten zázračný materiál, ktorý na fotkách vyzeral naozaj super. 

Washable paper, Washpaper, Craft paper ... všetky tieto názvy nesie tento materiál.

V Poľsku je veľmi používaný medzi handmade tvorcami, v Česku ho taktiež poznajú a v Nemecku zase dizajnérka Claudia Santiago Areal tvorí s týmto materiálom a dokonca jej taška TOTE BAG 306 je nominovaná v German Design Awards 2019 v kategórii Lifestyle and Fashion.  

No a taktiež v roku 2019 dizajnér Virgil Abloh spolupracoval so švédskou nábytkárskou firmou IKEA na limitovanej kolekcii ´´ MARKERAD´´ . Jeho veľké ikonické tašky ´ SCULPTURE´´ boli vyrobené z materiálu Washable paper. 

Tak som sa rozhodla, že urobím niečo pre to, aby sme sa aj u nás na Slovensku dozvedeli o tomto materiále viac a hlavne aby sme ho začali aj viac využívať. Ale poviem úprimne – zo začiatku som sa veľa krát pýtala, že čo som si to vymyslela a prečo to musí byť tak zložité. Práca s týmto materiálom je totiž trocha náročnejšia ako s klasickým textilom, kožou či materiálmi, ktoré bežne poznáme. Pri šití nie je veľmi príležitosť na opravenie prípadných chýb, keďže dierky po vpichu ihly už ostanú. Ale ten pocit, ktorý mám, keď vymýšľam, tvorím a nakoniec aj po niekoľkých nepodarených pokusoch sa dostaví úspech, je úžasný. Úspech taký ten malý, osobný ... že som ušila presne to , čo som si v hlave vymyslela.

 

Moje výrobky sú jednoduché, majú čisté línie, štýlový vzhľad a nemajú žiadne zložité tvary.  
Veľmi ma bude tešiť, ak sa tento materiál a moje výrobky z neho, dostanú k čo najviac ľuďom. Ak moje výrobky niekoho potešia a ak začneš napríklad aj ty byť týmto materiálom úplne nadšená/ý. Taktiež budem rada, ak sa ti aj táto stránka bude páčiť a budeš sa sem často vracať :). V sekcii Blog sa môžeš dozvedieť viac o mojej tvorbe, o tom na akých akciách a podujatiach budeš môcť stretnúť mňa a moje výrobky a o tom, čo budem vymýšľať, chystať a šiť. 

:)